Zabiegi na ciało - medycyna estetyczna
Ciekawostki

Zabiegi na ciało falami radiowymi: Jak działa i jakie są jej korzyści dla skóry i sylwetki

Istnienie fal radiowych, zostało eksperymentalnie dowiedzione przez niemieckiego fizyka Heinricha Hertza w 1887 roku. Wielu badaczy zajmowało się tym zagadnieniem, dzięki czemu dziś mogą one być także wykorzystywane w nowoczesnej medycynie estetycznej, kosmetologii czy pomagać nam w procesie odchudzania. Fale radiowe, są rodzajem promieniowania elektromagnetycznego, które istnieje zarówno w środowisku naturalnym człowieka jak i generowane jest w sposób sztuczny i kontrolowany. 

W jaki sposób fale radiowe oddziałują na skórę? Efekty zastosowania terapii falami radiowymi. 

Medycyna, często wspiera swoje działania, opierając się na wynalazkach i osiągnięciach współczesnej techniki. Podobnie jest w przypadku fal radiowych. Skóra, która poddawana jest terapii z użyciem fal radiowych, poddawana jest promieniowaniu o częstotliwości od 3 do 7 Mhz, zatem ich moc jest bardzo niska i przez to, zupełnie nieszkodliwa dla naszego naskórka.  

W efekcie zastosowania tego rodzaju terapii w obszarze twarzy:

  1. skóra ulega rozgrzaniu, 
  2. zwiększona zostaje tempo właściwego dla niej metabolizmu,
  3. regenerują się tworzące ją włókna kolagenowe. 

Posiadając właściwości rozgrzewające naszą skórę, fale radiowe przenikają do tworzących ją tkanek tłuszczowych i mięśniowych, przyspieszając ich metabolizm, a co za tym idzie, ich możliwości spalania kalorii oraz nadmiaru zgromadzonego przez skórę tłuszczu. Rozgrzane pod wpływem fal radiowych włókna kolagenowe, kurczą się i napinają naskórek, sprawiając, że staje się bardziej elastyczny, sprężysty oraz gładki.     

Fale radiowe na ciało – w jaki sposób fale radiowe mogą nam pomóc w odchudzaniu?

Terapie na ciało tego rodzaju może znacznie poprawić wygląd naszej skóry, przywracając jej blask i gładkość, a także wyszczuplić i ujędrnić nasze ciało. W przypadku odchudzania, podobnie jak i w przypadku skóry, główne zadanie fal radiowych, polega na wykorzystaniu ich właściwości rozgrzewających tkanki organizmu ludzkiego. Stymulacja energią cieplną jest możliwa jedynie, gdy dysponujemy pełnią zdrowia i nie dotyczą nas przeciwwskazania, które uniemożliwić mogą przeprowadzenie tego rodzaju zabiegów.

 Efekty zastosowania terapii falami radiowymi w procesie odchudzania:

  1. po kilku zabiegach, skóra tych partii ciała, które zostały poddane promieniowaniu, staje się dostrzegalnie gładsza i bardziej napięta;
  2. kolejne zabiegi sprawiają, że wyraźnej redukcji ulega cellulit, a sylwetka staje się szczuplejsza
  3. terapia umożliwia modelowanie talii, pośladków, ramion, brzucha i ud. 

Aby wzmocnić efekty zastosowania fal radiowych na ciało i sprawić, aby odchudzanie przy ich użyciu było naprawdę skuteczne, należy przestrzegać zdrowej, indywidualnie dopasowanej do naszych potrzeb diety oraz regularnie wykonywać ćwiczenia fizyczne.  

Możliwość komentowania Zabiegi na ciało falami radiowymi: Jak działa i jakie są jej korzyści dla skóry i sylwetki została wyłączona