Sklep monopolowy
Marki

Sklep z alkoholem w Słupsku – czy to dobry pomysł na biznes?

Założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej stanowi doskonałą alternatywę dla etatu, zwłaszcza w przypadku stosunkowo wysokiego bezrobocia. Sklep monopolowy Słupsk wydaje się być dobrą odpowiedzią na potrzeby konsumentów, gdyż w mieście brakuje miejsce, w których można by kupić dobrej jakości alkohol. Dlaczego warto rozważyć założenie sklepu z alkoholami właśnie w tym mieście? Jak rozpocząć działalność?

Dlaczego właśnie sklep z alkoholami?

Wydaje się, że alkohol można dziś kupić niemal wszędzie – w markecie, małym sklepiku spożywczym czy na stacji benzynowej. Niemniej, jednak jeśli przyjrzymy się konkretnym produktom, to okaże się, że asortyment w tych miejscach jest bardzo podobny. Ponadto oferta produktowa bywa mocno ograniczona, przez co mieszkańcy Słupska muszą zadowalać się tym, co już dobrze znają. Warto więc zaproponować im coś zupełnie innego – w sklepie z alkoholami najczęściej można zakupić popularne produkty, lecz również te, które nie są powszechnie obecne na półkach marketów czy punktów spożywczych. Dzięki temu można się wyróżnić na tle konkurencji i zyskać stałych klientów.

Gdzie warto otworzyć sklep z alkoholami?

Sklep z alkoholami to doskonała alternatywa dla innych punktów handlowych, których w Słupsku nie brakuje. Pozostaje jednak pytanie, gdzie powinien być on zlokalizowany, aby przynosił oczekiwane zyski? Warto umiejscowić go przy większym osiedlu mieszkalnym – tam klientów z reguły jest najwięcej. Dobrą lokalizacją będzie centrum Słupska, choć oczywiście wynajem powierzchni handlowej w takim miejscu wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami miesięcznymi. Sklep z alkoholem warto otworzyć w pewnej odległości od marketów czy sklepów spożywczych, tak aby ograniczyć ewentualną konkurencję.

Jak rozpocząć prowadzenie własnej działalności?

Po wybraniu lokalizacji możemy przejść od formalności. Na początek należy założyć działalność gospodarczą (można to zrobić przez internet) i dokonać niezbędnych zgłoszeń do ZUS oraz US. Następnie trzeba uzyskać licencję na sprzedaż alkoholu oraz wyposażyć się w towar, który będziemy sprzedawać. Wbrew pozorom uregulowanie wszelkich kwestii formalnych może zająć sporo czasu, dlatego nie warto zostawiać ich na ostatni moment. Zakładając firmę, należy też pamiętać o efektywnej reklamie, dzięki której klienci będą mogli dowiedzieć się o jej istnieniu.

Sklep z alkoholami – jakie dochody generuje?

Prowadząc sklep z alkoholami w Słupsku, można zarobić nawet kilka tysięcy złotych miesięczne netto. Należy jednak mieć świadomość, że początkowo dochody będą nieco niższe, a biznes może nawet przynosić straty. Osoby, które nie dysponują wystarczająco wysokimi funduszami, mogą zdecydować się na otwarcie sklepu na mocy umowy franczyzy. Dzięki temu otrzymają wsparcie finansowe, a także gotowy pomysł na biznes. Franczyza sklepu z alkoholami może okazać się dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki, prowadząc własną działalność.