Hurtownia opakowań
Inspiracje,  Porady

Pomysł na biznes – kawiarnia z domowymi wypiekami. Sprawdź, o czym musisz pamiętać!

Niewielka przytulna kawiarnia serwująca aromatyczną kawę i pyszne domowe wypieki może być niezłym pomysłem na biznes. Stworzenie miejsca z klimatem to niebanalne zadanie. Oprócz opracowania dobrego planu trzeba zmierzyć się z mnóstwem trudności, jakie pojawią się na drodze przyszłego przedsiębiorcy. Znajomość procedur i przepisów jest niezbędna do stworzenia prawidłowo działającej kawiarni. Tylko odpowiednie przygotowanie pozwoli na osiągnięcie sukcesu i zapełni lokal potencjalnymi klientami. O czym należy pamiętać przed otwarciem kawiarni z domowymi wypiekami?

Najważniejszy krok – niezbędne formalności

Przed rozpoczęciem działalności kawiarni trzeba załatwić formalności, dzięki którym uruchomienie jej będzie możliwe. Zadbać należy o spełnienie warunków technicznych, ale również sanitarnych i higienicznych. Kawiarnia musi być wyposażona w łatwe do umycia powierzchnie – meble, blaty, ściany i podłogi. Pomieszczenie musi posiadać odpowiednią wentylację, zabezpieczenia przed szkodnikami oraz dostęp do bieżącej ciepłej i zimnej wody. Wyznaczyć należy również miejsce do składowania odpadów. Potrzebna będzie też osobna przestrzeń do przygotowywania ciast, krojenia owoców i przechowywania jaj. Dobrze, żeby w lokalu wydzielone było pomieszczenie na toaletę. Niezbędne będą też akcesoria w większych ilościach, które dostarczy hurtownia opakowań – serwetki, kubki na wynos, papier do pakowania.

Czy domowe wypieki to dobry pomysł?

Wypiekanie ciast na miejscu wiąże się ze spełnieniem specjalnych wymogów. Należy przeznaczyć na ten cel osobne pomieszczenie. Przechowywanie, obieranie i krojenie owoców również musi odbywać się w wydzielonym miejscu. Rozwiązaniem może być kupowanie mrożonych lub konserwowych produktów. Podobnie w przypadku jaj niezbędne jest oddzielne pomieszczenie. Można je jednak przechowywać tam gdzie owoce. Wymogiem będzie naświetlarka do jaj, możliwe jest też kupowanie naświetlonych produktów lub takich w postaci proszku, lub pasteryzowanej masy. Wszystkie wypieki przeznaczone na wynos muszą być odpowiednio zabezpieczone i transportowane. Specjalne pudełka w różnych rozmiarach, które oferuje hurtownia opakowań, bardzo dobrze się sprawdzą.  

Wyposażenie kawiarni – o co należy zadbać?

Każdy lokal gastronomiczny powinien składać się z części przeznaczonej do serwowania posiłków i z zaplecza. Sala sprzedażowa wymaga odpowiedniego zaaranżowania, dzięki któremu stanie się przytulna i będzie sprzyjała obsłudze klienta. Stoliki i krzesła, czy miękkie pluszowe fotele są prostym sposobem stworzenia klimatycznego wnętrza. Stylowe dekoracje, świeże kwiaty, przyjemne kolory i odpowiednia zastawa są równie ważne, jak serwowane posiłki. Warto przy tym zadbać, żeby kawiarnia oferowała również możliwość zakupu kawy lub ciast na wynos. Wybór papierowych kubków, talerzyków, pudełek do wypieków oferuje każda hurtownia opakowań. Dzięki odpowiedniej personalizacji mogą być one dobrym nośnikiem reklamy kawiarni.