Jak dbać o cerę jesienią?
Jakiej pielęgnacji wymaga skóra po okresie wakacji? Opalenizna, suche powietrze, wiatr, to czynniki, które często mają niekorzystny wpływ na naszą skórę podczas letniego sezonu. W lecie nasza skóra narażona jest na wiele negatywnych oddziaływań. Długotrwała ekspozycja na działanie promieni słonecznych może przyczyniać się do wysuszania naskórka, powstawania przebarwień i zaczerwienień, a także do wydzielania nadmiernej ilości sebum. Czego potrzebuje nasza cera podczas jesieni? Jak pielęgnować skórę twarzy?
Oczyszczanie – kluczowy element pielęgnacji cery w czasie jesieni
Pielęgnację skóry warto rozpocząć od właściwego oczyszczania skóry twarzy, za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego preparatów. Delikatne płyny micelarne, toniki, mydła do twarzy, to produkty, które w szybki sposób pomagają pozbyć się zanieczyszczeń i toksyn z naskórka i wykazują działanie normalizujące. Prawidłowe oczyszczanie usunie nie tylko kurz, bakterie i nadmiar sebum, ale także ułatwi przenikanie innych substancji w głębsze warstwy naskórka, dzięki czemu pielęgnacja będzie bardziej skuteczna.
Nawilżanie – znaczenie nawilżania skóry w codziennej pielęgnacji
Nawilżanie to jeden z najważniejszych etapów codziennej pielęgnacji cery, o którym nie należy zapominać. Szczególnie w przypadku skóry wrażliwej i delikatnej, która bywa szczególnie podatna na działanie negatywnych czynników. Stosowanie właściwych kremów przeznaczonych na dzień oraz na noc, odżywczych maseczek czy serów, pomaga w regeneracji naskórka i przywróceniu prawidłowego poziomu nawilżenia. Sucha skóra powoduje różnego rodzaju dyskomfort: nieprzyjemne uczucie ściągania, podrażnienia, zaczerwienienia oraz wydzielanie sebum – co w konsekwencji może prowadzić do powstawania ropnych zmian w postaci krost i zaskórników.
Złuszczanie naskórka – podstawowy krok w jesiennej pielęgnacji
Zabiegi złuszczające martwy naskórek są niezwykle ważnym krokiem podczas pielęgnacji cery. Wykonywanie kosmetycznych peelingów pozwala pozbyć się nadmiernej ilości zanieczyszczeń, toksyn i obumarłych komórek zewnętrznej warstwy naskórka. Jednocześnie pobudza naskórek do wytwarzania nowych komórek, co wpływa na kondycję cery oraz jej zdrowy wygląd.