Farbowanie Baby highlights
Trendy

Baby highlights — jak zrobić je w domu?

Baby highlights to jeden z nowych trendów włosowych. O wypróbowaniu go marzy coraz więcej kobiet obserwujących piękne zdjęcia delikatnych pasemek w Internecie. Wiele z nich zastanawia się, z czym wiąże się uzyskanie takiego koloru na głowie. Dużo ludzi uważa, że można go uzyskać jedynie w salonie fryzjerskim, płacąc krocie. Nic bardziej mylnego. Z tego artykułu dowiesz się, jak wykonać popularne baby highlights w domu za niewielkie pieniądze.

Czym właściwie są baby highlights?

Baby highlights najłatwiej można opisać jako bardzo delikatne i cienkie pasemka w podobnych odcieniach, które są wykorzystywane, aby stworzyć subtelny i wielowymiarowy look. Dzięki niemu uzyskujemy pasemka wyglądające jak powstałe naturalnie po spacerze nad morzem w słoneczny dzień, choć do ich stworzenia w domu nie jest potrzebna szkodliwe i wysuszające promieniowanie słoneczne, co stanowi o przewadze metody tworzenia pasemek przez nas same. 

Nie tylko dla blondynek

Dużo kobiet uważa, że baby highlights to styl zarezerwowany wyłącznie dla blondynek. Na szczęście jest to zupełna nieprawda. Delikatne pasemka baby możemy stworzyć na włosach o każdym kolorze z podobnym, odświeżonym i odmładzającym efektem. 

Baby highlights w domu — czego potrzebujesz?

Aby wykonać baby highlights w domu, musisz zaopatrzyć się w zestaw do farbowania włosów, na który składa się: folia do malowania włosów, proszek rozjaśniający, oksydant (3-6%), pędzel do rozjaśniania, miska i rękawiczki — produkty łatwo dostępne w drogerii. Kluczem są tutaj zdrowe i niezniszczone włosy. Do tego, żeby wykonać rozjaśnianie typu baby highlights, należy umyć włosy dzień lub dwa wcześniej, a nie tego samego dnia, gdyż może to osłabić włosy i spowodować ich uszkodzenie w procesie. 

Grzebień do pasemek

Produktem, który zdecydowanie ułatwi Ci tworzenie baby highlights jest grzebień do pasemek. Jest to specjalny typ grzebienia, dzięki któremu możesz z łatwością wydzielić z całości włosów drobne pasma, które następnie należy rozjaśniać, aby uzyskać pożądany efekt. 

Malowanie pasemek

Po tym, jak wydzieliłyśmy nasze pasemka grzebieniem do pasemek, musimy je odseparować od reszty włosów folią fryzjerską. Następnie zakładamy czyste rękawice i maczamy pędzel w przygotowanym wcześniej, według instrukcji na opakowaniu, środku rozjaśniającym i dokładnie pokrywamy nim wybrane pasma włosów. Zaczynamy od tyłu głowy i stopniowo przechodzimy do pasemek na przodzie. Zostawiamy rozjaśniacz na czas określony na opakowaniu produktu, a następnie myjemy włosy. Nasze baby highlights są gotowe!

Toner

Toner to przyjaciel chłodnych odcieni bieli i blond. Dzięki wykorzystaniu go po umyciu włosów z baby highlights jesteśmy w stanie uniknąć nieatrakcyjnego, sztucznego odcienia w kolorze żółtka, który spędza sen z powiek wielu osobom farbującym włosy. 

Możliwość komentowania Baby highlights — jak zrobić je w domu? została wyłączona