Lniana czapka na jesień ekologiczne trendy modowe
Trendy

Lniana czapka na jesień – ekologiczne trendy modowe

Zbliżająca się jesień to doskonała okazja do odnowienia garderoby. Jej część wystarczy wyjąć z górnych półek szafy czy pawlacza, ale zawsze znajdą się takie, które trzeba po prostu wymienić. Ciepła odzież jesienna czy zimowa, taka jak kurtka czy grube spodnie wystarczą zwykle na kilka sezonów. Jednak są takie detale codziennego stroju, które można, a nawet trzeba, wymieniać każdego roku, np. nowa czapka lniana doda stylizacji ciepłego koloru i atrakcyjnego charakteru. 

Czapka lniana męska na co dzień

Len do wyrobu czapek to niezwykle wdzięczny surowiec krawiecki. Przede wszystkim można go dowolnie formować. Z lnu powstają codzienne damskie i męskie czapki, ale też niezwykłe, wyraziste i wyjątkowe modele. Dla mężczyzn szyje się z niego czapki z daszkiem, klasyczny model okrycia głowy. Tak zwana gawroszka, jako ponadczasowa czapka, noszona jest dzisiaj przez panów w każdym wieku. Lnianą część gawroszki łączy się często ze skórą, co nadaje jej eleganckiego, a jednocześnie sportowego charakteru. Czapka bretonka, szwedka czy krymka potwierdza jeszcze silniej teorię międzynarodowej popularności modeli lnianych czapek męskich. 

Lniana czapka dla kobiet

Kobiety także znajdą coś dla siebie w ofercie jesiennych czapek wykonanych z tkaniny lnianej. Ulubionym modelem czapki szytej z lnu jest czapka kornwalijska, głęboko nakładana na głowę. Jej owal chroni w pełni włosy, twarz i pozwala ukryć ją nieco przed ciekawskimi. Ten rodzaj czapki dobrze przylega do głowy, chroniąc ją przed wiatrem i zimnem. Len zapobiega nadmiernemu poceniu się głowy, zatem każda kobieta może być pewna, że po jej zdjęciu zastanie swoją fryzurę w praktycznie nienaruszonym stanie. Czapki ze 100% lnu występują z reguły w stonowanych, naturalnych kolorach, co podkreśli ekologiczny charakter stylizacji.

Jesienne trendy ekologiczne w modzie  

Ekologia, ochrona środowiska, ratunek dla naszej planety to tematy, na szczęście, powszechne już na całym świecie. W ich kontekście dużo mówi się o śladzie węglowym, jaki zostawiamy akceptując zasady fast fashion, szybkiej mody. Fast fashion to trend zapoczątkowany przez jedną z globalnych  firm odzieżowych, a polega na ustawicznym dostarczaniu do sklepów tanich ubrań o krótkiej trwałości. Coraz więcej osób dostrzega jednak, że schemat ten prowadzi donikąd. 

Poszukiwanie trwalszych rozwiązań przemysł odzieżowy kontynuuje poprzez powrót do tkanin, które wytrzymają nie tylko jeden sezon. Len 100% jest przykładem takiego surowca, które w postaci tkanin dekoracyjnych czy ubrań wytrzymają bardzo długo. Najważniejszymi zaletami tkanin lnianych są: 

  • znacząca odporność na tarcie i rozciąganie,
  • działanie antybakteryjne,
  • tkanina nie elektryzuje się,
  • jest przewiewna,
  • jest antyalergiczna,
  • absorbuje wilgoć,
  • jest biodegradowalna i ekologiczna.

Jakie produkty z lnu?

Nie tylko lato preferuje len. Jesień, będąca kontynuacją aury, w swoich trendach posiada wiele lnianych akcentów. Lniana czapka na jesień należy do kategorii  popularnych w tym sezonie dodatków. Jest lekka, zgrabna, przewiewna, nie niszczy fryzury, zmieści się pod kapturem na wypadek deszczu. Dostępna w naturalnych kolorach, zawsze skompletuje się z wierzchnim ubraniem. 

Dodaj komentarz