Rozjaśniacz do włosów postaw na jakość z profesjonalnymi fryzjerskimi produktami
Inspiracje,  Trendy

Rozjaśniacz do włosów – postaw na jakość z profesjonalnymi, fryzjerskimi produktami

Osoby zajmujące się pielęgnacją włosów często obawiają się zabiegu rozjaśniania, mówiąc o ich spaleniu czy nieeleganckim, żółtym odcieniu, który pozostaje po zabiegu. W przeprowadzaniu rozjaśniania równie ważny jak umiejętności jest odpowiedni rozjaśniacz do włosów.

Jak działa rozjaśniacz do włosów?

Rozjaśnianiem włosów nazywamy proces wymywania pigmentu poprzez otwarcie łuski włosa. Rozjaśniacz do włosów wybiela włosy za pomocą etanoloaminy lub związków o działaniu silnie alkalizującym, jak potas, sód lub węglan. Żeby produkt zadziałał, potrzebny jest również oksydant, który aktywuje działanie rozjaśniacza. Zabieg rozjaśniania włosów powinniśmy przełożyć, jeśli nasze włosy były niedawno farbowane, ondulowane lub są zwyczajnie zniszczone, na przykład przez regularne stosowanie lokówek, prostownicy czy wystawianie ich na działanie promieni UV. W takich przypadkach najpierw ważna jest regeneracja oraz głębokie odżywienie. Jeśli zaniedbamy ten etap, nasze włosy mogą zostać nieodwracalnie zniszczone, będą się wykruszać oraz łamać. Rozjaśniacz do włosów to produkt, którego wyboru nie możemy zlekceważyć.

Dlaczego profesjonalny rozjaśniacz do włosów jest tak ważny?

Odpowiednio dobrane produkty potrafią zdziałać cuda na naszych włosach. Wykonanie rozjaśniania to pozornie prosta sprawa, jednak może skończyć się katastrofalnie, jeśli zaniedbane zostaną podstawy. Rozjaśniacz do włosów fryzjerski zapewnia efektywne działanie i troskę o włosy. Produkty dostępne w drogeriach mogą nie spełniać oczekiwań, nadawać nieciekawego odcienia czy podrażniać skórę. Fryzjerzy profesjonalnie zajmujący się opieką nad włosami dobierają używane przez siebie środki z najwyższą starannością, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. W końcu praca fryzjera opiera się głównie na zaufaniu i to nie tylko do ich umiejętności. Każdy produkt o standardzie fryzjerskim ma na celu dbanie o włosy.

Czy rozjaśniacz do włosów fryzjerski naprawdę robi różnicę?

Produkty stosowane przez profesjonalistów są wyższej jakości, niż te amatorskie. Załóżmy, że zdarza się sytuacja, w której fryzjer zmuszony jest używać niskojakościowych produktów. Mimo całego doświadczenia może on nie być w stanie uniknąć włosowej katastrofy. Rozjaśniacz do włosów osłabia strukturę włosa, co przy zaniedbaniu odżywienia może przynieść wyjątkowo złe rezultaty. Profesjonalny rozjaśniacz do włosów nie tylko wybiela włosy, lecz jednocześnie je regeneruje. Najlepsze produkty dają efekt wygładzania oraz zmiękczania pasm, dbają o odpowiednie nawilżenie oraz wyrównują poziom lipidów.

Jak dbać o rozjaśnione włosy?

Równie ważny jak profesjonalny rozjaśniacz do włosów jest dobór innych, fryzjerskich produktów, które wzmocnią pozytywne efekty i zapewnią zadowolenie z rozjaśniania. Po zabiegu warto zaopatrzyć się w odpowiedni szampon oraz odżywkę i stosować sprawdzone metody, jak OMO czy olejowanie. Należy również ograniczyć dalsze zabiegi, które mogłyby uszkodzić włosy – lokowanie czy prostowanie odbywać powinny się rzadko i najlepiej przy użyciu środków ochronnych. Nie powinniśmy również suszyć włosów gorącym strumieniem powietrza, pocierać ich ręcznikiem czy kłaść się spać z mokrymi włosami. Dbanie o włosy to szeroki temat, jednak korzyści z niego wynikające przewyższają wysiłek.

Dodaj komentarz